
4,80 zł
Cena netto: 3,90 zł

6,03 zł
Cena netto: 4,90 zł

8,49 zł
Cena netto: 6,90 zł

4,80 zł
Cena netto: 3,90 zł

4,80 zł
Cena netto: 3,90 zł

7,26 zł
Cena netto: 5,90 zł

6,03 zł
Cena netto: 4,90 zł

4,80 zł
Cena netto: 3,90 zł

6,64 zł
Cena netto: 5,40 zł

6,03 zł
Cena netto: 4,90 zł

4,80 zł
Cena netto: 3,90 zł

4,80 zł
Cena netto: 3,90 zł

6,03 zł
Cena netto: 4,90 zł
Blaszki montażowe
Blaszki montażowe to wydawałoby się niepozorny, jednak w rzeczywistości bardzo ważny element balustrady systemowej. Są to niewielkie metalowe płytki, które służą do przymocowania konstrukcji balustrady, zapewniając jej należytą stabilność. W naszej ofercie znajdziesz zatem blaszki montażowe, które różnią się nie tylko przeznaczeniem czy wymiarami, ale również sposobem wykończenia powierzchni. W efekcie bez problemu dopasujesz je do pozostałych elementów balustrady systemowej, tworząc stabilną, funkcjonalną i atrakcyjną wizualnie konstrukcję.
Blaszki montażowe do balustrad – rodzaje
Blaszki montażowe to element balustrady systemowej, którego zastosowanie nie tylko ułatwia samodzielne skręcenie tego typu konstrukcji, ale wpływa również na jej stabilność. W związku z tym w sprzedaży dostępne są zarówno blaszki do mocowania pochwytu, jak i elementy umożliwiające montaż profili. W przypadku tych pierwszych wyróżnić można także narożne blaszki mocujące, które jak wskazuje ich nazwa, wykorzystuje się w narożnikach balustrady. Do montażu poręczy schodowych użyć można natomiast blaszek o 135º nachyleniu płaszczyzny, które doskonale sprawdzają się w miejscach załamania. W jaki jeszcze sposób klasyfikuje się blaszki montażowe do balustrad? W związku z tym, że są to elementy montażowe wytwarzane ze stali nierdzewnej, różnić może się sposób wykończenia ich powierzchni. W związku z tym poszczególne rodzaje blaszek montażowych są dostępne zarówno w wersji szlifowanej, jak i polerowanej.
Jak dobrać blaszki montażowe?
Niewątpliwą zaletą balustrad systemowych jest możliwość stworzenia konstrukcji o praktycznie dowolnym rozmiarze czy kształcie, co wymaga jedynie doboru odpowiednich elementów oraz zastosowania ich wielokrotności. Istotne jest zatem także to, by prawidłowo dobrać blaszki montażowe, przy czym pod uwagę należy wziąć nie tylko ich przeznaczenia, ale również kilka innych kwestii. Chodzi w tym przypadku między innymi o rozmiar blaszki mocującej, który powinien odpowiadać wielkości montowanych profili czy pochwytu. Równie ważna jest wielkość otworów wykonanych w blaszce montażowej, ponieważ ich prawidłowe dopasowanie nie tylko umożliwi połączenie wszystkich elementów konstrukcyjnych, ale sprawi również, że balustrada będzie stabilna, a co za tym idzie, bezpieczna w użytkowaniu. Poza tym pod uwagę należy wziąć materiał, z którego wykonane będą blaszki montażowe, ponieważ powinien on być nie tylko trwały, ale również przeznaczony do stosowania w warunkach wewnętrznych lub zewnętrznych. Ze względów estetycznych istotny będzie także sposób wykończenia powierzchni blaszki, ponieważ powinna ona pasować do danej balustrady, a co za tym idzie, nie rzucać się przesadnie w oczy.
Z czego wykonywane są blaszki montażowe do balustrad?
W związku z tym, że balustrady systemowe montowane są zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków, wszystkie elementy konstrukcyjne muszą być wytwarzane z materiałów, które są nie tylko trwałe, ale również odporne na panujące warunki. Wykorzystywana jest zatem stal nierdzewna, co sprawia, że blaszki montażowe nie tylko pasują do wykonywanych z niej balustrad, ale gwarantują także odpowiednią wytrzymałość. Najczęściej wykorzystywana jest stal nierdzewna AISI 304, czyli uniwersalny gatunek odporny nie tylko na korozję/utlenianie, ale również uszkodzenia mechaniczne. Odpowiednia zawartość chromu oraz niklu w składzie chemicznym sprawia, że stal tego typu jest odporna także na działanie czynników chemicznych, a co za tym idzie, może służyć zarówno jako elementy balustrad wewnętrznych, jak i zewnętrznych.
Blaszki montażowe – polerowane czy szlifowane?
Blaszki montażowe do balustrad dostępne są w dwóch wersjach wykończenia powierzchni, czyli jako polerowane lub szlifowane. Wybór konkretnego sposobu wykończenia powierzchni stali nierdzewnej nie wpływa oczywiście na możliwości konstrukcyjne, jednak pamiętać o tym, by użyć elementów montażowych pasujących do stylu danej balustrady systemowej. Które rozwiązanie będzie zatem lepsze – balustrada polerowana czy szlifowana? Oba rodzaje mają swoje zalety, ponieważ zastosowanie stali nierdzewnej polerowanej pozwala nadać wnętrzu elegancji oraz optycznie je powiększyć poprzez odbijanie światła. Stal szlifowana wykończona jest w sposób matowy, co również jest atrakcyjne wizualnie, a dodatkowo zwiększa odporność na zadrapania i zarysowania.
Wysokiej jakości blaszki montażowe oraz inne elementy balustrad systemowych w ofercie Baluss
W ofercie Baluss dostępne są różnego rodzaju blaszki montażowe ze stali nierdzewnej dedykowane do mocowania balustrad systemowych. Jako renomowany producent nie tylko gwarantujemy najwyższą jakość, ale oferujemy również elementy umożliwiające samodzielny montaż wielu różnych konstrukcji. Zarówno sprzedawane przez nas blaszki montażowe, jak i inne wszystkie inne elementy balustrad systemowych dostępne są w naprawdę atrakcyjnych cenach, co pozytywnie wpływa na łączne koszty zakupu oraz montażu gotowej balustrady ze stali nierdzewnej.
FAQ
Jakie rodzaje blaszek montażowych są dostępne w ofercie?
W naszej ofercie dostępne są zarówno blaszki montażowe do pochwytów, jak i blaszki do mocowania profili balustrad. W zależności od potrzeb kupić można blaszki o różnych rozmiarach i przeznaczeniu, co pozwala dopasować je nie tylko do kształtu i wymiarów montowanych elementów konstrukcyjnych, ale również przeznaczenia, czego przykładem mogą być blaszki montażowe narożne czy blaszki montażowe 135º. Poszczególne rozwiązania są dostępne w wersji polerowanej i szlifowanej, dzięki czemu blaszki można dopasować zarówno do balustrad z połyskiem, jak i matowych.
Jakie materiały są używane do produkcji blaszek montażowych?
Produkowane przez nas blaszki montażowe wywarzane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej, co gwarantuje nie tylko ich trwałość, ale umożliwia również wykorzystanie zarówno w konstrukcjach wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Najczęściej jest to stal nierdzewna AISI 304, która jest nie tylko uniwersalna, ponieważ jej wykorzystanie gwarantuje również zachowanie odpowiedniego stosunku jakości elementu montażowego do jego ceny.
Czy blaszki montażowe są odporne na korozję?
Tak. Zastosowanie do produkcji blaszek montażowych stali nierdzewnej AISI 304 sprawia, że elementy te są odporne na korozję/utlenianie powodowaną różnymi czynnikami. W efekcie blaszki mocujące do balustrad mogą być wykorzystywane nie tylko przy montażu barierek systemowych wewnętrznych, jak i balustrad stalowych zewnętrznych.
Gdzie wykorzystywane są blaszki montażowe?
Oferowane przez nas blaszki montażowe mogą być wykorzystywane nie tylko do skręcania balustrad systemowych, ale również do mocowania innych elementów konstrukcyjnych. W tym pierwszym przypadku służą do montażu profili lub poręczy w balustradach ze stali nierdzewnej. W praktyce blaszek montażowych można użyć również w instalacjach drewnianych czy konstrukcjach stalowych o różnym przeznaczeniu.
Czym różnią się blaszki montażowe polerowane od szlifowanych?
Różnica polega w tym przypadku na sposobie wykończenia powierzchni stali, co przekłada się na wygląd elementów poddawanych obróbce. W praktyce blaszki montażowe polerowane wyróżnia wysoki połysk, a blaszki mocujące szlifowane wykończone są matowo. Wybierając konkretne rozwiązanie, należy dopasować je do sposobu wykończenia pozostałych elementów balustrady systemowej.
Ile kosztują blaszki montażowe?
Blaszki montażowe to elementy balustrad, które kosztują jedynie kilka złotych. Ich cena uzależniona jest w praktyce zarówno od rodzaju blaszki, jak i jej rozmiaru czy sposobu wykończenia stalowej powierzchni. Przy porównywaniu kosztów zakupu blaszek pod uwagę należy wziąć jednak ilość elementów montażowych, która będzie niezbędna do stworzenia danej konstrukcji. Jest ona uzależniona nie tylko od wielkości balustrady, ale również specyfiki danego projektu. Nie warto jednak przesadnie oszczędzać, ponieważ stabilność konstrukcji jest uzależniona zarówno od jakości zastosowanych elementów, jak i ich ilości.